Ознайомлення з алгоритмом шифрування IDEA.

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Національний університет Львівська політехніка
Інститут:
Інститут телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки
Факультет:
Не вказано
Кафедра:
Кафедра Телекомунікацій

Інформація про роботу

Рік:
2008
Тип роботи:
Лабораторна робота
Предмет:
Захист інформації
Група:
ІМЗм
Варіант:
2

Частина тексту файла

Міністерство освіти і науки України НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА” Інститут телекомунікації, радіоелектроніки і електронної техніки Кафедра Телекомунікацій Лабораторна робота №5 з дисципліни : “Захист інформації” на тему: “ Ознайомлення з алгоритмом шифрування IDEA ” Варіант №2 Виконав: студент групи ІМЗм - 1 Львів 2008 Мета роботи Дослідити роботу алгоритму IDEA, вивчити логічні операції, які він використовує. ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ 1.1. Опис алгоритму. Цей шифр складається з 64-бітових блоків, що повторюються, з 128-бітовим ключем і восьма проходами (rounds). Хоча цей шифр не шифр Файстела (Feistel), дешифрування виконується по тому ж принципу, що і шифрування. Так як і інші блокові алгоритми, які до цього часу існують, IDEA порівно використовує як змішування так і розпорошування. Шифр IDEA являється повторенням шифру з вісім циклів і супроводжується вихідним перетворенням. Структура шифру була розроблена для легкого втілення як програмно, так і апаратно, и безпека IDEA грунтується на використанні трьох не сумісних типів арифметичних операцій над 16-бітовим словами. Швидкість програмного IDEA порівнювана зі швидкістю DES. Повний перший цикл і вихідне перетворення зображені на схемі. ХІД РОБОТИ Ознайомитись з теоретичними відомостями. Запустити програму Diplom.exe та ознайомитись з оболонкою. Зайти в лабораторну роботу №1. В меню "Редагування" змінити ключ та джерело на потрібне значення. Пройти роботу алгоритму покроково за допомогою кнопки "Далі", результати дій записати. Вийти з лабораторної роботи та знову зайти для шифрування того ж тексту, але іншим ключем. Ключ ввести дуже схожим на попередній (відмінність можна зробити в одному біті). Результати також записати. Витерти ключ та пройти алгоритм спочатку. Отримані результати записати. Спробувати знайти пару ключів, шифрування якими дає дуже схожий результат. Отримані результати порівняти. рЕЗУЛЬТАТИ ПРОВЕДЕННОГО ЕКСПЕРЕМЕНТУ Вхідні дані: вИСНОВОК На цій лабораторній роботі, я дослідив роботу алгоритму IDEA, вивчив логічні операції, які він використовує. За даними результатами проведеного експерименту пункт 8 не можливо виконати, так як зміна одного символу призводить до повної зміни вихідних даних. Тобто, схожі ключі підібрати неможливо.
Антиботан аватар за замовчуванням

01.01.1970 03:01

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Новини